RSS
poniedziałek, 01 lutego 2016

Praktycznie wszystkie banki, oferujące karty kredytowe, oferują swoim klientom okres bezodsetkowy. Zazwyczaj, wynosi on od 52 do 56 dni, cociaż mogą tu być też i wyjątki. Co to oznacza? Jeżeli używamy karty kredytowej, tylko i wyłącznie do transakcji bezgotówkowych i spłacamy całe zadłużenie w terminie czyli w granicach okresu bezodsetkowego, nie musimy oddawać od pożyczonych pieniędzy żadnych odsetek. Karty możemy używać zarówno kupując w sklepach stacjonarnych lub też internetowych. Jeżeli wybierzemy pieniądze z bankomatu lub też spłacimy zadłużenie po okresie bezodsetkowym, koszty należy zapłacić.

14:52, finansjer11
Link Dodaj komentarz »
piątek, 08 stycznia 2016

Zarówno gdy zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, jak i Wielkanoc, możemy zauważyć wzmożoną działalność banków, oferujących kredyty świąteczne. Według bankowców, mają one pomagać w dopinaniu domowego budżetu, gdyż właśnie w tym okresie mamy wzmozone wydatki. Zazwyczaj mają one nieco obniżone oprocentowanie, lub obniżoną prowizję. Także wszelkie procedury związane z kredytami są uproszczone. Jednakże należy pamiętać, że czasami wspaniale wyglądająca oferta, wcale nie jest taka wspaniała. Może się zdażyć, że bank obniża oprocentowanie, ale podniesie prowizję itp. Przeczytajmy więc dokładnie umowę, zanim ją podpiszemy, bysmy potem nie musieli płacić za dużo.

wtorek, 25 marca 2014

Coraz częściej w ofercie banków, możemy zauważyć karty zbliżeniowe. Są to zwykłe karty debetowe lub kredytowe, jednakże aby z nich skorzystać, płacąc za zakupy w sklepie, nie musimy wkładać ich do terminali płatniczych. Wystarczy, że zbliżymy je do czytnika i transakcja zostanie przeprowadzona. Zwykle, można tak zapłacić za transakcje niezbyt wysokie, z obawy o bezpieczeństwo transakcji. Jednakże możemy się spodziewać, że wraz z wprowadzeniem lepszych technik zabezpieczających, wysokość tych transakcji będzie rosła.

10:32, finansjer11
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 03 marca 2014

Jest to karta bankowa, która daje możliwość jej posiadaczowi korzystania ze środków, których w rzeczywistości nie posiada. Jest to więc specyficzny rodzaj kredytu bankowego. Za pośrednictwem takiej karty, można dokonywać zarówno transakcji bezgotówkowych, jak i wybierać pieniądze z bankomatów. Zazwyczaj karty kredytowe posiadają tzw okres bezodsetkowy, dzięki czemu, za wszystkie transakcje bezgotówkowe, wykonywane za pośrednictwem karty kredytowej, nie musimy płacić za pożyczone pieniądze odsetek. Warunkiem jest spłata zadłużenia w określonym w umowie czasie. Natomiast przy wybieraniu gotówki z bankomatu, musimy już płacić oprocentowanie, które należy do jednych z najwyższych na rynku.

11:53, finansjer11
Link Dodaj komentarz »
środa, 05 lutego 2014

Odwrócona hipoteka daje możliwość uzyskania dodatkowych środków na życie, jednakże nie jest ona za bardzo korzystna dla właścicieli nieruchomości. Albowiem wartość domu czy mieszkania, jaką przyjmują firmy finansowe, jest zawsze sporo niższa niż rzeczywista wartość nieruchomości. Zwykle z takiej możliwości uzyskania gotówki korzystają osoby, które nie mają komu zapisać mieszkania.

Z odwróconą hipoteką mamy do czynienia wtedy, gdy wpisujemy do księgi wieczystej instytucje, która w zamian za to wypłaca nam gotówkę. Zwykle wypłata ta odbywa się w miesięcznych ratach, aż do śmierci właściciela nieruchomości. W tym momencie, nieruchomość ta przechodzi na własność firmy wypłacającej pieniądze.

14:21, finansjer11
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 07 stycznia 2014

NetCredit stosuje od czasu do czasu, promocję swojego produktu i daje pierwszym klientom pożyczkę za darmo. Warto skorzystać z takiej okazji, gdyż nie musimy wtedy za pożyczone pieniądze nic płacić.

Jedną z najbardziej prężnych firm finansowych, działających na polskim rynku pożyczek gotówkowych jest NetCredit. Firma ta proponuje pożyczki gotówkowe do wysokości 3 000 złotych, co jest dosyć wysoką kwotą jak na firmy pożyczkowe. Okres spłaty zawsze wynosi 30 dni, z możliwością jego przedłużenia. Kwota 3000 złotych, jest dostępna dla stałych klientów firmy, którzy pierwszą pożyczkę w wysokości 1 000 złotych spłacili w terminie.

By dostać pieniądze z NetCredit, nie potrzeba zaświadczeń o dochodach, a także poręczyciela czy weksla. Wszelkie procedury, które musimy wykonać, robimy za pośrednictwem sieci internetowej, albo telefonu komórkowego. Dzięki temu, aby otrzymać pieniądze, nawet nie musimy wychodzić z domu, a ponadto, nikt nie dowie się, że pożyczamy gotówkę.

07:58, finansjer11
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 23 grudnia 2013

 

Prowizją jest opłatą na rzecz banku, za udzielenie kredytu lub pożyczki. Jest to dość istotna cześć kosztów, jakie ponosi klient pożyczający pieniądze. Tym bardziej, że rozróżniamy kilka rodzajów prowizji:

  • prowizja za rozpatrzenie wniosku,

  • prowizja za wypłatę kredytu,

  • prowizja z wcześniejszą spłatę

 

Banki aby przyciągnąć klientów do siebie, czasem nie pobierają którejś z tych prowizji. Jednakże przed złożeniem wniosku w konkretnym banku, należy dobrze porównać oferty poszczególnych instytucji nie tylko pod względem oprocentowania, ale i prowizji.

05:58, finansjer11
Link Dodaj komentarz »
sobota, 07 grudnia 2013

O pożyczki w Lendon może się ubiegać praktycznie każdy, kto ma stałe źródło dochodu i nie figuruje w rejestrach dłużników. Nie potrzeba tu zaświadczeń o dochodach, nie ma poręczycieli. Z pewnością jest to więc oferta dla wszystkich tych, którzy potrzebują zdobyć pieniądze szybko i bez większych formalności.

Lendon od momentu pojawienia się na polskim rynku usług pożyczkowych, od razu zdobył sobie sporą liczbę klientów. A wszystko to dzięki dobrej i profesjonalnej obsłudze, oraz dosyć dobrej ofercie. W Lendon możemy pożyczyć maksymalnie 2 000 złotych, jednakże maksymalny limit dla nowych klientów to 500 złotych. Pieniądze można pożyczyć na maksymalnie 30 dni. Można ten okres przedłużyć, gdy uiścimy odpowiednią opłatę.

12:39, finansjer11
Link Komentarze (1) »
czwartek, 28 listopada 2013

Rata stała czyli inaczej mówiąc annuitentowa, to dosyć powszechnie wybierana forma spłat, szczególnie przy kredycie hipotecznym. Albowiem przy tym systemie spłat, kredytobiorca przez cały okres kredytowania, co miesiąc płaci takie same raty kapitałowo – odsetkowe, oczywiście przy założeniu, że oprocentowanie kredytu się nie zmieni. Wysokość raty jest wyliczana na podstawie specjalnego wzoru matematycznego. Wybierając ten system spłat, należy zdawać sobie sprawę z tego, że kapitał spłaca się tutaj wolniej, więc w końcowym rozrachunku jest to kredyt droższy.

05:45, finansjer11
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 12 listopada 2013

Na ratę malejącą, składa się stała rata kapitałowa, do których dolicza się odsetki, naliczone od pozostałości kapitału. Oznacza to, że na samym początku spłat raty są najwyższe, gdyż są naliczane od dużej kwoty zadłużenia i wraz ze spłatami i upływem kapitału odsetki stają się coraz mniejsze. Wybór pomiędzy ratami malejącymi a ratami stałymi mamy zwykle przy kredytach hipotecznych. Raty malejące są najtańsze w porównaniu do innych systemów spłat.

21:08, finansjer11
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3